kariera

Proč být zaměstnán právě u nás?

Jsme slušná, stabilní a liberální česká firma.

Naše hlavní cíle
Poslední aktualizace 14.3.2024 11:25

Volné pracovní pozice

Nemáme v naší nabídce míst nic vhodného nebo nevíte pro kterou pozici se rozhodnout?
Můžete nás kontaktovat pomoci formuláře nebo prostřednictvím e-mailu.

Formulář
Zavřít Popup

Máte-li zájem pracovat ve společnosti AXIMA, spol. s r.o., prosím, vyplňte následující formulář a připojte životopis. Za průvodní dopis budeme rádi, pomáhá nám to něco se dozvědět o Vaší motivaci ke změně.

Maximální velikost souboru je 12 MB
Maximální velikost souboru je 12 MB

Přitažlivé podmínky pro zaměstnance

Zaměstnavatel a zaměstnanci jsou tu jeden pro druhého. Dáváme si možnost společenského uplatnění, tvorby hodnot a dosažení přiměřené odměny. Máme zájem na perspektivní a motivující spolupráci.

Bezchybná služba zákazníkům

Jako dodavatel pro průmysl budujeme dlouhodobé vztahy založené na důvěře. Zákazníkům poskytujeme vysokou úroveň technických znalostí a kvalitu zboží, služeb a komunikace. Naši největší přidanou hodnotu vidíme v našich zaměstnancích.

Návrat dobrých mravů do podnikání

Přijetí odpovědnosti za svá rozhodnutí. Plnění daného slova bez složitých smluv. Hledání pozitivních řešení. Bez toho všeho ztrácí podnikání dobré jméno. Pomůžete nám i s tímto úkolem?

Co požadujeme od uchazečů

Čtěte pozorně text inzerátu

Naše požadavky v něm vyslovené jsou koncentroványm vyjádřením důkladného rozboru a obvykle z nich nemůžeme slevit. Pokud přijetí uchazeče není podmíněno daným kritériem, uvádíme to v textu rovněž (např. znalost AJ výhodou). Pro doložení kvalifikace uchazeče o práci uznáváme i Osvědčení o profesní kvalifikaci dle NSK.

Důležité kategorie životopisu s komentářem

Vzdělání:

 • vyjma dělnických pozic obvykle požadujeme středo- nebo vysokoškolské - tedy maturita, Bc., Mgr. nebo ing. - ve specifikovaných oborech
 • školení, stáže, kurzy, rekvalifikace

Praxe:

 • důležitá je také délka zaměstnání v oboru s podobnými požadavky na dovednosti a kvalifikaci

Schopnosti a dovednosti:

 • zajímá nás schopnost práce na PC (kancelářský software, CAD programy, programovací jazyky), komunikační dovednosti, tvořivost, práce v týmu, organizační talent, vedení kolektivu

Kvalifikační předpoklady:

 • někde požadujeme platné zkoušky z vyhlášky 50/78 Sb. příslušného paragrafu, řidičský průkaz, jazykovou zkoušku

Bydliště:

 • bereme též v úvahu dobu strávenou na cestě do/ze zaměstnání a s tím spojené náklady na dojíždění

Jak vybíráme zaměstnance

Požadavky na uchazeče o pracovní místo se snažíme definovat jasně, i když stručně. Každý čtenář si nicméně vytvoří svůj vlastní obrázek, který nemusí zcela přesně korespondovat s realitou. Proto má výběrové řízení velkou důležitost, vzájemně si korigujeme svá osobní zkreslení (uchazeč o pracovním místě, personalista o uchazeči).

Jak se dostat do výběrového řízení?

 • Zasláním svého strukturovaného životopisu v českém jazyce e-mailem na adresu hr@axima.cz s uvedením názvu výběrového řízení (pozice) nebo výše uvedeným odkazem "Formulář".

  Na všechny vaše přihlášky odpovíme. Pokud procházíte předvýběrem, reakční doba se pohybuje od jednoho do tří týdnů. V ostatních případech se snažíme odpovědět do tří dnů.

  Životopis posuzujeme především z hlediska vhodné kvalifikace (vzdělání a praxe, jazykové vybavení), částečně též z hlediska uvedené motivace.

Jak se ve výběrovém řízení udržet?

 • Pokud vás oslovíme s nabídkou ústního pohovoru, znamená to, že jste úspěšně prošli předvýběrem. Pokuste se vyhovět navrhovaným termínům setkání. Po dohodě se přizpůsobujeme zaměstnaným nebo jinak zaneprázdněným uchazečům.

  Nebude-li stanoveno jinak, k pohovoru si nemusíte nic připravovat s výjimkou dokumentů podle vlastní úvahy. Doba pohovoru se pohybuje od 30 do 60 minut.

Jak se dozvíte výsledek?

 • Pohovory obvykle probíhají dvoukolově (v případě potřeby může být i více kol). Po úvodním kole necháváme několik dní na rozmyšlenou oběma stranám. Oznámení o nepřijetí zasíláme písemně e-mailovou zprávou. Postupujících se telefonicky ptáme, zda mají zájem o další spolupráci.

Co nabízíme

Na co se u nás můžete postupně těšit jako na odměnu za dobrou práci:

 • slušné mzdy a příspěvek na stravování, včas a v plné výši
 • pět týdnů dovolené
 • některé nápoje zdarma, několik volitelných možností stravování
 • plně hrazené individuální jazykové kurzy, lekce v prostorách firmy bez dojíždění
 • penzijní připojištění po třech letech spolupráce, odchodné do starobního důchodu
 • zvýhodněné možnosti vzdělávání a zvyšování kvalifikace
 • odměna za doporučení nového kolegy
 • dotovaná Multisport karta.

Jsme dobře dopravně dostupní, nabízíme také parkování v areálu. Kde je to možné, umožňujeme rozumně přizpůsobitelnou pracovní dobu. Máme jednosměnný provoz bez pracovních víkendů. Disponujeme dobrou technickou vybaveností pracovišť a po rekonstrukci interiérů pracujeme v příjemném pracovním prostředí (např. plně klimatizováno s možností vypnutí pro jednotlivé kanceláře).

Při nástupu dodržujeme plán postupného zapracování, aby nevznikaly stresové situace. Není to jen starost o blaho nováčků, jsme vedení vlastním zájmem - nemůžeme si dovolit dělat chyby z neznalosti procesů. Máme rádi férové jednání - je účinnější. Manažerské pozice jsou obsazeny rozumnými lidmi, kteří s vědomím váhy odpovědnosti znají svoje omezené právo na omyl. Neprosazujeme dogmatické praktiky manažerských škol, ale rádi se u nich poučíme.

Co podporujeme

České firmy

 • A to nejenom pasivně nákupy tuzemského zboží v rozumných kvalitativních a cenových sférách. Usilujeme o vnitropodnikovou rovnováhu mezi importem sortimentu, který se u nás v dané kvalitě nevyrábí a exportem našich vlastních výrobků a služeb.

Osobní růst

 • Pokud jste na začátku kariéry, nabízíme možnost, jak vykročit kupředu v perspektivních oborech. Ke smělým cílům vede nezřídka cesta dlouhá a pracná. Touha po vzdělávání, zvědavost a radost ze společného díla Vás k nim bude spolu s námi přibližovat.

Stabilitu zaměstnání

 • Jestliže jste svých kariérních cílů již dosáhli, nabízíme zúročení životních zkušeností na stabilních postech. Neznáme diskriminaci podle věku. Řada zralých pracovníků přináší do této firmy efektivní pracovitost, odpovědnost a určitý profesionální nadhled.

Kariéra AXIMA